ارسال شده در
نظرات هیچ

روش های گفته شده در زیر روش های اثبات شده ای هستند که نمی توان به آنها انگ دروغ و تقلب بست و استمرار بالاترین ارزش کاربردی این روش ها هست

  1. بهترین و سریعترین روش نصب تولبار آلکسا بر روی مرورگر خود و توصیه کاربران سایت به همین کار (مثل همین کاری که ما کرده ایم)
  2. نصب ویجت آلکسا که توضیحاتش اینجا آمده: نصب ویجت آلکسا
  3. افزایش کیفیت مطالب
  4. افزایش زمان های به روز رسانی سایت
  5. نوشتن از آلکسا و ارزش های آن
  6. بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو
  7. نوشتن مطالبی از بهینه سازی برای موتورهای جستجو
  8. گرفتن لینک با کیفیت (منظور گرفتن لینک از سایت های با ارزش و مفید)
  9. ایجاد نقشه سایت قابل خواندن برای موتورهای جستجو (در فرمت xml)
  10. اضافه کردن سایت خود در دایرکتورهای و بوک مارک ها و کانال های شبکه های اجتماعی مخصوصا تلگرام

نویسنده

ارسال شده در
نظرات هیچ

هم پا با بهبود الگوریتم آلکسا در برخورد با سایت های متقلب (در تقلب برای افزایش نامتعارف رتبه آلکسا) روش‌هاي كاذب براي بالا رفتن رتبه (رنكينگ) آلکسا روز به روز بهبود داده میشود
این نوع دستکاری ترافیک آلکسا در بین سايت‌هاي ايراني شدت گرفته و به يك تب هيستريكي شديد بدل شده است!. توسعه و افزايش روز افزون سايت‌هاي اينترنتي كه به نوعي يك تجارت هم محسوب مي‌شود در فضاي مجازي با بروز بسياري ناهنجاري‌ها و روش‌هاي غيرپسنديده و به تعبير صحيح‌تر متقلبانه همراه شده است.
چرا که سایتی که تازه به جرگه اینترنت می پیوند برای رسیدن به جایگاه رقبای قوی باید راه زیادی برود بدین منظور برخی از این سایت ها دست به دامن آلکسای دروغین می شوند گرچه بسياري از مردم عادي و كاربران معمولي اصولا به رتبه‌ سايت‌ها به عنوان يك اصل نگاه نمي‌كنند و قبل از هر چيز كيفيت و رويكرد سايت‌ها باعث مراجعه آنان به سايت‌هاي مورد بازديد مي‌باشد؛ اما اين نگاه در بين بسياري از مديران سايت‌ها حاكم نيست و آنان قبل از كيفيت، به فكر كميت و به موازات آن ميزان بهره‌وري و سودآوري سايت خود فكر مي‌كنند! در واقع اين روزها با نگاهی هرچند سطحی به سايت‌هاي مختلف خبري، اجتماعي، هنري، ورزشي، سرگرمي و… به اين تناقض‌ در نگاه كاملا پي خواهيد برد: رقابتي شديد براي بالا بردن كاذب رتبه سايت‌ها!! آن هم در آلکسا

در عرصه رقابت بين سايت‌ها، در نگاه پرخی مديران سايت‌ها، اصل بر كيفيت و ميزان اقبال كاربران «اصل» نيست. برای آنها مهم اين است كه به هر روش و شيوه‌اي حتي دروغين و متقلبانه و يا شبه‌تقلبي بتوانند رتبه خود را ارتقاء ببخشند، همين!!
بر این اساس يكي از مولفه‌هاي مهم سايت‌هاي اينترنتي، ميزان موفقيت يك سايت در جذب كاربر در مرور زمان دارد. در واقع تعداد كاربران يك سايت به مثابه «تيراژ» يك روزنامه (نسخه كاغذي) دارد. بالفرض اگر در يك كشور بالاترين تيراژ چاپي يك روزنامه ۱۰۰۰۰۰ نسخه باشد اين روزنامه در رتبه اول تيراژ روزنامه‌هاي آن كشور قرار مي‌گيرد. در فضاي اينترنتي اما اين تيراژ به ميزان بازديد از صفحات يك سايت (و عمدتا صفحه اول آن) اختصاص مي‌يابد كه البته آمار ميزان آن در مقايسه با آمار ميزان تيراژ يك روزنامه بسيار سخت‌تر و به تعبيري غيرقابل مقايسه است. بر همين اساس بوده كه طي ساليان اخير سايت‌هايي در فضاي مجازي ايجاد شده‌اند كه هدف خود را شفافيت و تعيين (تيراژ) و در واقع ميزان رجوع مردم (كاربران) به سايت‌ها در كل جهان بيان كرده‌اند. مهم‌ترين اين سايت‌ها گوگل آناليزور (google-analysts.com)، آلكسا، وبگذر،و… هستند كه اهالي حرفه‌اي فضاي وب معمولا براي اطلاع از رتبه يك سايت به آنها رجوع مي‌كنند. به اضافه برخي از صاحبان ‌آگهي كه دادن آگهي كالا يا خدمات خود را مي‌خواهند به سايت‌هايي بدهند كه داراي رتبه بالايي در بين سايت‌هاي همنوع باشند. اما همين موضوع و خصوصا با توسعه و رشد روز به روز تعداد سايت‌ها باعث شده است تا روش مديران بسياری از سايت‌ها براي ارتقاء رتبه خود به شيوه‌هاي غيرحرفه‌اي سوق پيداكند.

سايت آلكسا در حال حاضر در بين سايت‌هاي هم‌نوع خود بيشترين مرجعيت را براي رتبه‌بندي (رنكينگ) سايت‌هاي جهان پيدا كرده است، زيرا طي چند سال كه از فعاليتش مي‌گذرد سعي نموده در ارائه ميزان واقعي رتبه‌ها، حرفه‌اي عمل كند اما با اين وجود هنوز روش‌هايي براي دور زدن و دست‌يابي به رتبه‌هاي كاذب خصوصا در بين مديران سايت‌هاي داخلي وجود دارد. قبل از هرچيز بايد بدانيم كه سايت‌هايي همچون آلکسا، سايت‌ها رو بر اساس ارزش محتوا رتبه بندي نمي کنند بلکه تنها معيارشان بازديدهاست آن هم بصورت مشت نمونه خروار؟!!.
بنابراین در آلکسا فقط بايد با اين ديد به رتبه‌ها نگاه کنيد. حال در نظر بگيريد كه حتي همين رتبه‌ها نيز آلوده به ريا و تقلب شده باشند!
آلكسا، براي فراگير كردن سايت خود روش تول‌بار (Tool bar) را به سايت‌ها پيشنهاد داده است و با داشتن آمار گرفته شده از این تولبار ها و آلگوريتم‌هاي نوين به رتبه‌بندي سايت‌ها اقدام می کند.
احتمال آن هست که آلكسا سعي نموده باشد تعداد ipهاي ورودي از کاربران هر سايت را مبناي رتبه‌بندي‌هاي خود قرار دهد كه اين امر تا حدود زيادي به صحت آمار موجود كمك می کند ولی محدودیت هایی مثل استفاده دانشگاه ها از یک آی پی یا کافی نت ها استفاده از یک آی پی برای چند سیستم و… این احتمال را ضعیف می کند. هر چند در آنصورت نیز باز هم راه‌هاي كاذب براي دور زدن اين روش هم وجود دارد. متاسفانه بسياري از سايت‌هاي داخلي با بارگذاري كدهاي script در سرور های خود به صورت كاذب و كاملا دروغين بازدیدهای جعلي توليد و روانه سایت آلکسا مي‌كنند كه البته اخيرا آلكسا و گوگل به اين ترفندها نيز آگاهي يافته و نهايت تلاش خود را براي مبارزه با اين نوع سايت‌ها به كار برده‌اند كه از جمله قرار گرفتن آنها در black list اين سايت‌ها بوده است.
تازه‌ترين روش‌ها براي ارتقاء روش pop up است. ‌Pop up‌ها و صفحات خودكار از روش‌هاي تبليغ داخل بسياري از وب‌سايت‌ها، باز شدن پنجره‌هاي موسوم به پاپ‌آپ است. گرچه در دراز مدت مي‌تواند بدترين روش براي تبليغ نيز همين روش باشد، (كاربران معمولا به‌جاي بستن پنجره پاپ‌آپ، پنجره وب‌سايت را هم مي‌بندند و ديگر به آنجا سر نمي‌زنند مگر اينكه مجبور باشند) اما در كوتاه مدت اینکار به طرز اعجاب آوری رتبه سايت را ارتقا مي‌بخشد.
اين روش يك تقلب است و گوگل و آلكسا نيز هنوز آن را غيرقانوني مي‌دانند؛ و در نهايت يك روش منصفانه براي عرصه رقابت نيست.
اگر همين سايت ها براي يک ماه پاپ آپ نگذارند و هر روز هم هزاران ايميل براي کاربران ارسال نکنند ترافيکشان به شدت افت مي کند چون کاربرمحور و داراي مقبوليت و محبوبيت نيستند. براي مثال در حال حاضر کافيست ليست ۵۰۰ سايت بالاي ايراني را نگاهي اجمالي بياندازيد و ببينيد آيا واقعا ارزش واقعي بسياري از آنها در رتبه بندي رعايت شده است؟ سايت‌هايي كه بسياري از آنان حتي نامشان را كاربران هم نمي دانند! اگر سايتي بخواهد فورا به زير ۱۰۰ ايران برسد اولا بايد چند ماه و ماهي ۴-۳ ميليون تومن هزينه پاپاپ کند و بعدش هم آنقدر محتواي خوبي داشته باشه که بتواند کاربرانش را حفظ كند.
گرچه تبليغات پاپ آپ از نظر تجاري براي سايت‌ها خوب است و فروش و درآمد را افزايش مي‌دهد، اما چون رتبه سايت به شكل طبيعي و رقابتي و كيفي بالا نرفته و با همين روش در الکسا بالا آمده بسياري از متخصصان فضاي وب، اين روش را نيز مذموم مي‌دانند. نهايتا اين سئوال پيش روي ما قرار دارد كه آيا سايتي که با ‌Pop up‌ در بين ۱۰۰ سايت نخست الکساي ايران است به نظر شما مي‌تواند براي تبليغ مفيد باشد؟! مطمئنا خير! زيرا وقتي سايت شما را بسياري از كاربران به نام هم نشناسند و اسم غريبي در فضاي مجازي و در بين سايت هاي هم نوع باشد بالا رفتن كاذب رنكينگ نيز همچون كف روي‌ آب خواهد بود كه به سرعت محو خواهد شد زيرا سايت «كاربرمحور» نيست.
از مديران سايت‌هاي داخلي خصوصا سايت‌هاي خبري كه ادعا دارند مي‌خواهند در اطلاع‌رساني جامعه نقش مثبت را ايفاء كنند درخواست داریم اين گونه روش‌ها را كنار گذاشته و مبناي فعاليت خود را براي رقابت سالم و اخلاقي بنا كنند و يقينا مردم و كاربران فضاي مجازي هم سره را به خوبي از ناسره تشخيص مي‌دهند و در دراز مدت نمي‌توان با روش‌هاي ناسالم براي خود مشتري (كاربر) و تيراژ (ميزان بازديد) ايجاد كرد. بايد با مردم صادق باشيد و توليد كيفي به كاربران ارائه دهيم تا مشتري (كاربر) دائمي ما باشند. بياييد سلامت كاري را از خود آغاز كنيم و سپس به مردم درس اخلاق، انصاف، رقابت عادلانه و… بدهيم.

نویسنده

ارسال شده در
نظرات هیچ

قبل از اینکه به تفاوت این دو بپردازیم بهتر است هرکدام رابشناسیم
در طی سال گذشته، در وبلاگ سئو ام من سوالات زیادی در مورد دو معیار مهم در بازاریابی وب یعنی ارزش گذاری گزاف گویی و خروج نرخ دریافت کردم. به نظر می رسد برخی از سردرگمی در مورد تفاوت بین این دو بیشتر ناشی از نشناختن آنها می باشد پس با بررسی تفاوت آنها شما می فهمید که چگونه آنها را می توان بهبود بخشد. بنابراین، من تصمیم به نوشتن این پست به جهت رفع ابهام کردم.

بررسی تفاوت نرخ گزاف گویی و نرخ خروج با تعریف هرکدام
پس زدگی یا Bounce Rate یا نرخ گزاف گویی: اگر بازدید کننده ای که به یک صفحه از سایت وارد می شود تمایلی به دیدن صفحات دیگر سایت نداشته باشد و به هر دلیل به دیدن همان صفحه کفایت می کنند باعث افزایش نرخ گزاف گویی یک سایت میشود
مثلا شما برای یک محصول ارگانیک جستجو می کنید و ارد سایتی می شوید و چون مطلب سایت برایتان جالب نیست از سایت خارج میشوید این کار را پس زدگی به دلیل گزاف گویی می گویند
اما نرخ خروج از سایت چیست:اگر شما وارد صفحه ای از سایتی می شوید که یا مطلبی برای خواندن ندارد یا اینکه توسط خود سایت به سایت دیگری هدایت میشوید این کار باعث افزایش نرخ خروج می شود (نه گزاف گویی)
دقت کنید که در حالت bounce rate یا گزاف گویی شما کلا از سایت خارج میشوید و حتی صفحات دیگر را هم حاضر نیستید ببینید اما در حالت دیگر شما فقط از آن صفحه کوچ کرده اید و صفحات دیگر را ممکن است ببینید مثال آن جی میل می باشد که شما برای لاگین به گوگل آن را در آدرس بار درج می کنید و یا صفحات ریدایرکت یک سایت به سایت دیگر است
نکته: نرخ خروج خود یکی از فاکتورهای محاسبه نرخ گزاف گویی الکسا است ولی نرخ گزاف گویی هیچ ارتباطی با نرخ خروج ندارد
بنابراین این جمله همیشه یادتان باشد که هر * پس زدگی آلکسایی* بد نیست و ممکن است کاربردی بای آن بتوان تصور کرد (مثل مثالی که از جیمیل زدم)

نویسنده

ارسال شده در
نظرات هیچ

آن دسته از کاربران سایت که دسترسی به پنل آلکسا دارند از این پس می توانند با داشتن ترافیک آلکسا آمار بازدید هر سایت را بصورت تقریب داشته باشند بدین منظور بعد از لاگین به قسمت محاسبه بازدید های ماهیانه مراجعه نمایند که با فرمی که بصورت زیر می باشد
می توانند بازدید تقریبی ماهیانه هر سایت را بدست بیاورند
توضیح : ابتدا قصد بر این بود که این ابزار در اختیار همگان قرار بگیرد که با توجه به احتمال سواستفاده از آن توسط برخی قصد بر این شد که این امکان در اختیار کاربران خود سایت قرار بگیرد

نویسنده

ارسال شده در
نظرات هیچ

آلکسا نام زنانه آلکساندر است(مثل حمید و حمیده) و ریشه یونانی دارد به معنای زنی که مدافع مردان است
اولین بارگذاری این سایت در سی می 1997 آدم را یاد کتیبه بیستون می اندازد

آلکسا اینترنت یک فن آوری در جهت خزیدن در اینترنت است
ما یک نسخه از موتور جستجو گر خود را به سایت حفظ میراث ها (منظورشان سایت آرشیو بوده است)هدیه داده ایم
… با ما در ارتباط باشید

و تقریبا یک سال بعد با این شعار فعالیت آلکسا پشتیبانی از دو مرورگر نت اسکیپ و اینترنت اکسپلورر شروع شد:با نصب تولبار ما هر سایتی راکه شما بازدید می کنید به او کیفیت هدیه می کنید. و این ادعای عجیب که ALEXA BEST OF 1997
دو سال بعد طبق اعلام خود الکسا 3 میلیون دانلود از تولبار آلکسا انجام شده بود و کم کم آلکسا شکل گرفت
در ویکی آۀکسا به این صورت تعریف شده است که :
وبسایت الکسا در سال ۱۹۹۶ توسط دو کارآفرین وب به نام‌های Brewster Kahle و Bruce Gilliat تأسیس شد. نام این وبسایت برای ادعای احترام به کتابخانه اسکندریه مصر به عنوان یکی از بزرگترین محل‌های دانش در مقابل اینکه دنیای اینترنت قابلیت تبدیل شدن به چنین محلی را دارد، انتخاب شده است. این شرکت دارای نوار ابزاری می‌باشد که می‌تواند به کاربرانش اعلام کند تا بعد از صفحه در حال مشاهده به چه صفحه وبی بروند که این پیشنهاد براساس آنالیز ترافیک کاربر می‌باشد. همچنین الکسا برای مدیران وبسایت‌ها امکانات فراوانی به صورت رایگان قائل شده است نظیر نمایش تعداد بازدید کننده، بازدید کل، لینک‌های ورودی، میانگین زمان حضور و تعداد صفحاتی بازدیدی هر کاربر، ورودی از موتورهای جستجو و… همچنین الکسا با ارائه نمودارهایی در زمینه موارد ذکر شده در طول بازه‌های زمانی مختلف ۱ روزه تا ۲ ساله به مدیریت وبسایت‌ها کمک می‌کند تا آنالیز و بررسی دقیقی از وبسایت خود داشته باشند. الکسا از طریق مرورگر کاربرانی که دارای تولبار الکسا هستند آمار آنها را به دست می‌آورد. در سال ۱۹۹۸ این شرکت نسخه‌ای ۲ ترابایتی از اطلاعات دنیای وب را به کتابخانه Library of Congress تحویل داد. در سال ۱۹۹۹ الکسا با ارزش ۲۵۰ میلیون دلار آمریکا توسط آمازون خریداری شد. آمازون الکسا را برخلاف آنچه که در ابتدا بود به موتور جستجو هوشمند تبدیل کرد. در اوایل سال ۲۰۰۲ الکسا به همکاری با گوگل روی آورد و در سال ژانویه ۲۰۰۳ نیز با شرکت Open Directory Project قرارداد همکاری بست. در می سال ۲۰۰۶ آمازون نتایج جستجو در الکسا را از طریق گوگل به نمایش گذاشت. در دسامبر ۲۰۰۶ بخش جستجوی عکس الکسا راه‌اندازی شد. در ۲۷ نوامبر ۲۰۰۸ الکسا اعلام کرد باتوجه به اینکه موتور جستجو این سایت مناسب نبوده است سرویس را قطع خواهد کرد که این اتفاق در ۲۹ ژانویه ۲۰۰۹ رخ داد و از این پس تیم شرکت به طور تخصصی به رتبه بندی سایت‌ها اقدام کرده است.

خلاصه کلام این برداشت امروز از آلکسا اینگونه شده است که:
رتبه آلکسا نشانه دهنده محبوبیت یک سایت در قیاس با سایت های دیگر است. محبوب ترین سایت رتبه 1 است
اگر سایت دارای رتبه آلکسا 100،000 باشد یعنی اینکه سایت در جهان وجود دارد که از این سایت محبوب تر هستند
معمولا ملاک رتبه الکسا در سطح جهانی مطرح است ولی با توجه به محدودیت های کشورمان ایران در داخل ارزش کشوری بیشتر از رتبه جهانی آن است
اینکه چرا آلکسا رقیبی برایش پیدا نشد بیشتر از نیازهای سخت افزاری به الگوریتم پیچیده آن بر می گردد که تمام بار آن در سمت سرور است
یعنی طوری طراحی شده است که امکان دور زدن آن نباشد(اگر می بینید در مقاطعی برخی سایت ها با ترفند و تقلب رتبه های نجومی پیدا می کنند (که متاسفانه در ایران بیشتر شاهد این موضوع هستیم) مطمئن باشید آۀکسا در صدد اصلاح الگوریتم خود برای مقابله با این نوع کارها هست ادامه دارد….

نویسنده

← قدیمی‌تر جدیدتر →